Thursday, May 27, 2010

uçağa binerken yanımızda ıssız adaya birlikte düşmek istediğimiz insanların olmasına dikkat etmeliyiz

aklıma takılan bişey var: otobüs şöförleri sabah işe nasıl gidiyo, otobüsler çalışmıyo çünkü?

6 comments:

Hiç kimse said...

Belediyenin servisleri var, onları toplayıp otobüslerin ana garajına götürüyor, oradan dağılıyorlar işe Begüm Hanım.

En azından Ankara'da böyle yani. Ha dersen o servisler nasıl gidiyor işe, işte onu bilmiyorum.

anonim muse said...

pilotlar evlerine ucakla gitmediklerine gore bi ortak noktalari olmali;):S

sen de uslu bi cocuk olup sabahlari erken (en erken, cok erken) kalkarsan Hic kimsenin bahsettigi belediye servislerini gorebilirsin hatta sirinleri de gorebilirsin:)

-erken kelimesi de boylece hafizalarimizdan silinmis oldu:(-

living maze said...

hihihi tamam çok uslu olucam:)

abimin teorisi bana baya mantıklı gelmişti aslında. otobüs şöförleri, akşam eve kullandıkları otobüsle gidip, otobüsü evinönüne parkediyolardır dedi. sabah da onunla işe gidiyolar yine. hatta beylikdüzünde otururken görüyoduk bi otobüs gece hep bizim evin oraya bi yere parkedilmiş oluyodu ve sabah esrarengiz bi biçimde ortadan kayboluyodu.

ama bu teoriyi geçerli sayarsak o zaman vapur kaptanlarının ya da tramvay şöförlerinin eve gidişi garip bi hal alıyo. bence hiç kimsenin dediği gibidir burda da.

synonimus said...

bir de halk değil de iett şöförlerinin lojmanları olur, bu lojmanlar da genelde otobüs garajlarının yanındadır. yani son durakları ve ilk urakları kendi evleridir bu insanların.

önder said...

sadece bir tane şöföre otobüsünü eve götürmesi için izin veriliyor. ki bu arkadaşımız beylikdüzünde yaşıyor. beylikdüzü taksim hattına diğer otobüslerin şöförleri de biniyor ve otobüslerin bulunduğu otoparkta iniyorlar. beylikdüzünde oturmayan şöförler de bu şöförler seferlerine başladıkları zaman otobüslerine ulaşıyorlar.

living maze said...

@önder: ehahehhaheha